Trochę moich przemyśleń po fotografowaniu na trasie supergiganta w Val Gardenie oraz kilka słów o tym, dlaczego takiego zdjęcia Andreasa Žampy nie znajdziecie nigdzie indziej.
W tym wpisie opowiadam o technice wykonania zdjęcia, które znalazło się na rozkładówce Magazynu NTN Snow & More nr 2 2014/2015 w artykule o praniu.
Zbyt nachalne wykorzystanie obiektywu typu „rybie oko” często powoduje przekroczenie granicy między dobrym efektem a efekciarstwem. Jednak umiejętne posługiwanie się tym specyficznym szkłem może w wielu przypadkach dodać smaczku fotografiom.
Krok po kroku wyjaśniam w jaki sposób wykonywać zdjęcia sekwencyjne. Podpowiadam też jakiego sprzętu najlepiej użyć oraz jak ustawić aparat.
Dobre zdjęcie sportowe to marzenie wielu fotoamatorów. Fotografia sportowa jest specyficzną dziedziną, wymaga wielu umiejętności: znajomości dyscypliny, refleksu, przewidywania sytuacji jakie mogą się wydarzyć, cierpliwości oraz sprawnego dobierania i błyskawicznej zmiany odpowiednich ustawień aparatu w zależności od rozgrywającej się akcji.
Krótki był to sezon, ale obfitujący w piękne fotografie. Pięć z nich możecie oglądać od dziś przez tydzień w wagonach warszawskiego metra.
Dlaczego warto zapisywać zdjęcia w formacie RAW?
Nie zawsze dojeżdża się do mety. Przekonała się o tym nasza zdolna zawodniczka z Zakopanego podczas Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w 2010 roku.
Coraz częściej dowiaduję się, że firmy sponsorujące zawodników wymagają od nich dostarczenia zdjęć, ale nie do powieszenia nad biurkiem prezesa (bo to można uznać, za cele prywatne), tylko do umieszczenia na billboardzie, w katalogu itp. A w tym przypadku wkraczamy w sferę biznesową i wtedy obie strony powinny mieć z transakcji profit.
Co musiałem zrobić, żeby móc fotografować na słynnej trasie Gran Risa w Alta Badia?
Tydzień po brawurowym przejeździe w Val d’Isere podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim Aleksandra Kluś zaprezentowała się w zawodach Pucharu Europy na Harendzie.
Od jutra fotografie spod szyldu skifoto.pl już po raz trzeci będzie można zobaczyć w stołecznym metrze i autobusach. Oby umiliły Wam drogę do pracy lub szkoły i natchnęły optymizmem w oczekiwaniu na prawdziwą zimę.